Gøy på venterommet #1

Velkommen til «Gøy på venterommet»! På Oslo by steinerskole dyrker vi alltid nyskapning og kreativitet, og nå kan du få oppleve litt av det allerede før skolestart. Derfor har vi laget «Gøy på venterommet», til deg som er ny søker. I løpet av våren og sommeren vil du motta nyhetsbrev med nyttig informasjon, invitasjoner til ting som skjer på Oslo by steinerskole og litt forskjellig annet innhold som handler om livet på skolen.

Velkommen til årets avgangsutstilling!

Steinerskolene har ikke avsluttende skoleeksamen. I stedet for en avsluttende teoretisk eksamen arbeider alle våre elever med en fordypningsoppgave det siste semesteret i VG3 – dette er vår eksamensform. Omfanget og innholdet varierer med hvilke linje man går på, men felles for alle er at man utfører en teoretisk eller teoretisk/praktisk oppgave innen et av fordypningsfagene man har.

 

Velkommen til åpning torsdag 31. mars:

Program:

Eurytmiforestilling kl. 15.30

Offisiell åpning av utstillingen torsdag 31. mars kl. 17.00

Filmvisning kl. 17.15

Eurytmiforestilling kl. 18.30

 

Utstillingen er åpen for publikum:

Torsdag 31. mars 17.00–20.00

Fredag 1. april 08.30–18.30

og lørdag 2. april 10.00–16.00

 

Velkommen!

 

Adresse: St. Olavsgate 4, 0165 Oslo

Tlf. 22 86 84 60

Elevene i MK3 har laget noen teasere for årets oppgaver fra medialinjen.

Mange skoler har tradisjon for å ha revy, det gjelder også oss. Revyen er selvfølgelig elevenes egen, fullt og helt. Det som ikke hører hjemme i klasserommet av innfall og kommentarer finner ofte veien til revyscenen. Gikk du glipp av årets revy kan du se den her :) 

Aftenpostens anmelder ga årets revy 5 

Følg oss gjerne på Instagram, TikTok, Facebook eller Twitter. Vi poster jevnlig innhold fra skolens aktiviteter.

Fant du ikke svaret du søkte etter?

Våre rådgivere er tilgjengelig for deg. Ta kontakt med oss, og spør om det du lurer på.